SCANVIK VÄVLIM EKO


SCANVIK VÄVLIM EKO - klej do tapet z włókna szklanego

CHARAKTERYSTYKA:

Jest to jednoskładnikowy, nie zawierający rozpuszczalników klej dyspersyjny na bazie polioctanu winylu, służący do mocowania wykładzin materiałów ściennych.

ZASTOSOWANIE:

SCANVIK VÄVLIM EKO służy do jednostronnego klejenia na mokro (w suchych pomieszczeniach) tapet z włókna szklanego, tapet akrylowych z papierową warstwą spodnią oraz tapet winylowych z warstwą spodnią wykonaną z papieru, poliestru, włókna szklanego lub materiału włókienniczego.

SPOSÓB UŻYCIA:

Przede wszystkim należy przestrzegać zaleceń producenta materiału. Poniższe wskazówki są jedynie uzupełnieniem dotyczącym samego procesu klejenia.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:

Podłoże powinno być suche, równe, oczyszczone z kurzu i brudu. Z podłoża należy usunąć starą farbę i tapetę, a ewentualne nierówności powierzchni należy wyrównać masą szpachlową (np. SCANVIK FISPACHTEL). Powierzchnie silnie wchłaniające wilgoć można zagruntować klejem rozcieńczonym wodą w proporcji 1:3. Powierzcie pokryte farbą należy zmyć 5% roztworem wodnym amoniaku lub sody, a następnie dokładnie opłukać.

KLEJENIE:

Tkaniny z włókna szklanego (bez papierowej warstwy spodniej) - należy rozprowadzić klej na ścianie tak, aby powstała jednolita warstwa, a następnie ułożyć tapetę na ścianie, zwracając uwagę aby klej nie wnikał w głąb tkaniny. Malowanie ułożonej tapety można rozpocząć po upływie min. 24h lub gdy tkanina jest całkowicie sucha.

Tapety winylowe i akrylowe z papierową warstwą spodnią - o ile producent nie zaleca inaczej, należy rozprowadzić klej na tapecie, złożyć ją wzdłuż osi i pozostawić na kilka minut. Następnie ułożyć tapetę na ścianie.

Tapety winylowe z warstwą spodnią wykonaną z poliestru, włókna szklanego lub materiału włókienniczego - należy rozprowadzić klej na ścianie, następnie ułożyć tapetę, łącząc jej brzegi.

 

Wydajność:.........................3-5 m/1l w zależności od rodzaju materiału i sposobu nakładania kleju

Temp. pracy:.......................min. +18 oC

Narzędzia:...........................wałek lub pędzel

Czyszczenie narzędzi:........woda

Przechowywanie:................do 12 m-cy w zamkniętym opakowaniu w temperaturze +100C - +200C

Oferta klejówStrona głównaOferta handlowa